Afspraken met opdrachtgever
Oplossingenboek
Met de opdrachtgever worden afspraken gemaakt of het witgoed en de meubels afgeleverd worden tot de voordeur of dat deze op de definitieve plaats (in huis) gezet worden. Voor extreem zware goederen of goederen met een incourante maat worden afspraken gemaakt tot waar de goederen afgeleverd worden. Een voorbeeld is dat een Amerikaanse koelkast niet een (draai) trap op gedragen wordt. Een ander voorbeeld zijn afspraken over de afleveringen in portiekwoningen of flatgebouwen zonder lift.
Twee sterren: Beperken van blootstelling aan het risico
Afspraken ongewenste situaties
Oplossingenboek
Er zijn afspraken gemaakt in welke situaties de chauffeur/bezorger kan weigeren de goederen af te leveren. Een voorbeeld is dat een groot fornuis afgeleverd dient te worden bij een portiekwoning, terwijl van te voren niet bekend was dat het afleveradres een portiekwoning betreft.
Twee sterren: Beperken van blootstelling aan het risico
Hulpmiddelen
Oplossingenboek
Met de inzet van hulpmiddelen neemt de fysieke belasting van de bezorger/chauffeur af.
Twee sterren: Beperken van blootstelling aan het risico
Informatie vooraf
Oplossingenboek
Voor er met de werkzaamheden begonnen wordt, is het van belang informatie te hebben over de afleveradressen en de af te leveren goederen. Wordt er bezorgd tot de voordeur op wordt het apparaat/meubel op zijn plaats in huis gezet. Moet de wasmachine de trap op gedragen worden en zo ja hoeveel trappen en zijn het draaitrappen? Enzovoort.
De informatie maakt het mogelijk om met de planning van de ritten rekening te houden met de benodigde fysieke belasting. En het maakt het mogelijk om vooraf te bepalen welke hulpmiddelen ingezet kunnen worden.
Twee sterren: Beperken van blootstelling aan het risico
Training gebruik hulpmiddelen
Oplossingenboek
De medewerkers worden periodiek getraind in het gebruik van de hulpmiddelen.
Een ster: Beschermen tegen gevolgen risico
Voorlichting, instructie en toezicht
Oplossingenboek
De werkgever informeert de werknemers over de fysieke belasting bij het bezorgen van meubels/witgoed aan huis en geeft instructies hoe hiermee in de praktijk om te gaan. Hij houdt toezicht op de naleving hiervan. De werknemer zorgt, naar vermogen, in zijn doen en laten tijdens het werk voor zijn eigen veiligheid en gezondheid, die van collega’s en van anderen.
Twee sterren: Beperken van blootstelling aan het risico